Golden Arrow’un Dünya’da tanınan bir marka olmasının altında yatan gerçek ne ?

Golden Arrow; 1992 yılında İstanbul, Türkiye’de kuruldu ve profesyonel altın piercing üreticisi olarak Dünya’da bir ilke imza attı. Golden Arrow 1994’dan beri piercing takı üretmektedir. Geçen bu yıllarda, piercing takı alanında birçok yeni model ve tasarıma imza atmıştır. Bunun yanında 2000 yılında Romanya’ya, 2001 yılında ise Amerika’ya birer şube açarak büyümeye ve servis alanını genişletmeye başlamıştır.

Bunun yanında 2003 yılında dövmecilik sektörüne girmiştir. Halihazırda sektörün en büyük dövme malzemesi tedarikçisidir. Kendi stüdyoları bünyesinde ise Türkiye’nin önde gelen dövme sanatçılarıyla çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’de bir ilke imza atan Golden Arrow, ilkini 2012 yılında düzenlediği “İstanbul Tattoo Convention” ile her yıl dünyaca ünlü dövme ustalarını ve dövme tutkunlarını buluşturmaktadır. Geniş kitlelerin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, medya tarafından da büyük ilgi ve beğeniyle karşılanmıştır.

Golden Arrow hayatı ve tecrübeyi başarıyla birleştirebilmiştir. Bu sayede, pazarda tanınan bir marka haline gelmiştir. Golden Arrow’un kurucusu N.Şener ÖNER 25 yıldır altın mücevher ve 15 yıla yakın süre altın piercing takı üretiminde bu sektörde hizmet vermiştir. Dövme stüdyoları ise yaklaşık 15 yıldır bu sektörde hizmet vermeye devam etmektedir.

Golden Arrow ürünleri birçok kıtada büyük bir coğrafik alana yayılmıştır. Avrupa’dan Amerika’ya direk ihracat yaptığımız 23 ülkede Golden Arrow ürünleriyle karşılaşabilirsiniz.

Aktivitelerimizi nerede ve nasıl gösteriyoruz?

Öncelikli amacımız Romanya ve Türkiye’deki ürünlerimiz satmak yerine dövme ve piercing kültürü hakkında insanları bilgilendirmektir. Çünkü bu tür ülkelerde dövme ve piercing modası çok hızlı gelişmekte; birçok insan ise bunu ticari olarak görmekle beraber, sağlık kısmını çok fazla dikkate almamaktadır. Yapılan iş gerçekte ciddi bir iştir. Bu sebeple, Türkiye ve Romanya’da birer eğitim kurumu açtık. Golden Arrow ürünleri ile uygulama yapacak olan müşterilerimiz önce bu kursta eğitim görmek durumundadırlar. Ürünlerimiz hakkında ve uygulama konusunda yeterli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika ile ödüllendirilmektedirler.

Bu alanda örnek teşkil etmek ve stüdyo standartlarını Avrupa standartlarına çıkarmak üzere 2005 yılında Türkiye’de ilk ciddi profesyonel dövme stüdyomuzu İstanbul Kadıköy’de açtık. Bugün gelinen noktaya baktığınızda Avrupa standartlarının çok üstünde dövme stüdyolarını ülkemizde de görmemiz mümkün olmuştur.

Türkiye’de dövmeciliğin meslek olarak tanımlanması ve meslek standartlarının oluşturulması yeni adı ile İstanbul Güzellik Uzmanları, Kalıcı Makyajcılar ve Dövmeciler Esnaf odası Başkanı Ayşe Aydın ile Golden Arrow’un güç birliğinin sonucudur. Bununla beraber dönem dönem düzenlediğimiz mesleki bilgilendirme ve sterilizasyon seminerleri ile sektörün Dünya standartlarında hizmet vermesine ve yeniliklerden haberdar olmasına ön ayak oluyoruz.

Distribütör ve ofisimizin olmadığı ülkelerde çalışma şeklimiz nasıl?

Şimdilik, yirmiden fazla ülkeye mallarımızı ihraç etmekteyiz. Ayrıca İngiltere ve ABD’nin ünlü dövme malzemeleri satıcılarıyla birlikte çalışmaktayız. Ürünlerimizi onların kataloglarında da görmek mümkündür. Ayrıca isteklere uygun esnek üretici avantajıyla özel koleksiyonlarımız da hazırlanmaktadır. Şu anda birçok önde gelen altın piercing üreticisinin kataloglarında Golden Arrow imzasını bulmak mümkündür.

2000 yılından beri distribütörlük anlaşmaları ile Golden Arrow ofisi olmayan ülkelerde de ürünlerimiz satılmaktadır. Buna örnek olarak Belçika, Almanya ve Norveç verilebilir. Gelecekte bu anlaşmalarımızı çoğaltmak amacındayız.

Hedefimiz

Hedefimiz insanlara rahat, güvenilir hizmet ve ürünler sunmak, pazar payımızı artırmak ve bizimle çalışan profesyonel tattoo ve piercing stüdyolarının satış miktarlarını arttırmaktır.

Bu amaçla, belirli dönemlerde promosyonlar, özel indirimler yapmaktayız. Bütün bu aktiviteler posta, e-mail ve reklâmlarla tüketicilere duyurulmaktadır. İnternet sitemiz her ay güncellenerek kayıtları dosyalarımıza işlenmektedir.

Hayalimiz

Golden Arrow ‘un hayali müşterilerini mutlu edecek hizmet standartlarını ve ürünleri çizgisini bozmadan var olduğu her yerde müşterilerine ulaştırmaktır. Öte yandan, Türkiye’de dövme kültürünü geliştirmek ve müşterilerimizin stüdyolarımızdan, üst düzey memnuniyetle ayrılmasını sağlamaktır.

Satış felsefemiz; yeni tasarımları, özel indirimlerle satışa sürmek ve tüketicinin bunlara en uygun şartlarda sahip olmasını temin etmektir. Ayrıca müşterilerimizin bize kendi tasarladıkları takıları da yaptırmaları mümkündür. Her başvuruyu dikkatle izleyip, gelen öneri ve istekler doğrultusunda kataloglarımızı gözden geçirip güncelleriz. Yeni kataloglar ise belli dönemlerde web-sitemizde yayınlanmaktadır.

WhatsApp chat